Autor Prezentacji:
Stefan Haładyj

Data:
15.01.2018

Miejsce:
Zmiana Klimatu,
Białystok

Opis Autora:

Jestem fotografem. Utrwalam Pejzaż miejski – głównie architekturę odchodzącego starego Białegostoku. Moja twórczość przypomina nieco skamielinę, która czeka na światło dnia.

Ostatnich kilkanaście lat poświęciłem na naświetlanie filmów kolorowych i czarno-białych, tudzież szlifowanie stylu. Starałem się bardzo indywidualnie traktować tematy nawet uchodzące za banalne i ograne. Głównie koncentrowałem się na nieco zapomnianej fotografii analogowej. Bezwzględne poświęcenie tematom, systematyczność oraz parę niesprzyjających okoliczności życiowych sprawiło, że nie zdołałem dotychczas wystarczająco zatroszczyć się o multimedialną i wydawniczą ekspozycję swojego dorobku.

Jeżeli moja „Zajawka” spotka się z aprobatą jury i publiczności, otrzymaną kwotę przeznaczę na zapoczątkowanie nowego etapu działalności artystycznej. Jest szansa na uratowanie niewywołanych filmów – ten wynik niezliczonych godzin pracy w trudnych warunkach, najczęściej nocą, znajduje się na granicy zatracenia ze względów ekonomicznych i organizacyjnych. Uda się też być może zadbać o stworzenie profesjonalnej witryny internetowej i portfolio. W ten sposób realną stanie się perspektywa zorganizowania autorskiej wystawy połączonej z publikacją albumu.